medalik komunijny - aniołek

Jakie są najpopularniejsze pamiątki komunijne?

Wraz z nadejściem wiosny coraz szybciej zbliża się niezwykle ważny okres w życiu młodszych Chrześcijan, okres w którym dzieci przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Aby zachować wspomnienia tego wyjątkowego sakramentu, przyjęło się w zwyczaju obdarowywanie dzieci przystępujących do Komunii po raz pierwszy różnego rodzaju prezentami, które powinny im przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Wybranie pamiątki Pierwszej Komunii Świętej nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto zapoznać się z aktualnymi trendami. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się które pamiątki komunijne będą najlepszym wyborem.

Medaliki i krzyżyki na łańcuszku

Najpopularniejszym prezentem na komunię jest oczywiście biżuteria religijna. Mowa tutaj między innymi o medalikach i krzyżykach. Jest to doskonały pomysł na prezent dla dziadków i chrzestnych. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się za oryginalnym grawerem. Dzięki nowoczesnej technice laserowej można wykonać precyzyjny i bardzo czytelny grawer. Srebrny lub złoty medalik komunijny to doskonała pamiątka dla chłopczyków i dziewczynek.

Książeczki o tematyce religijnej

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się także książeczki związane z tematyką religijną. Tego typu prezent można połączyć z powyżej wymienionym medalikiem. Godne polecenia jest przede wszystkim pamiątkowe wydanie Biblii. W dobrych księgarniach można znaleźć również Dzieje Apostolskie. Na rynku jest wiele wspaniałych książeczek religijnych, które dedykowane są najmłodszym. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że dostępna jest również Biblia w wersji komiksowej.

Praktyczne pamiątki komunijne

Na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można pięknie wydane albumy na zdjęcia, dzięki którym będzie można uporządkować fotografie i zabezpieczyć je przed skutkami upływu czasu. Ciekawą propozycją są również szklane statuetki. Wiele firm oferuje swoim klientom możliwość wygrawerowania dowolnego motywu komunijnego i własnego tekstu. Pamiętać należy także o tym, że szklane statuetki z kolorowym nadrukiem można indywidualnie zaprojektować. Coraz większą popularność zdobywają także piękne obrazy na płótnie na których można umieścić nie tylko zdjęcie, ale również grafikę komunijną.


Opublikowano

w

przez

Tagi: