Dlaczego warto mieć święte obrazy w domu?

Każdy wierzący w Jezusa Chrystusa powinien mieć w domu dewocjonalia, które jednoznacznie będą wewnętrznym i zewnętrznym gestem wiary. Nie ma co chować się ze swoimi przekonaniami i trzeba być dumnym katolikiem. Zewnętrzne znaki czy też przedmioty jakimi są dewocjonalia pozwalają na wzmocnienie wiary, a zarazem pokazania w społeczeństwie, że religia chrześcijańska jest i będzie dominującym przekonaniem. Wzięliśmy pod lupę święte obrazy, których nie brakuje w naszych domach. Dlaczego warto je mieć? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Pokazanie swojej wiary

Obecne czasy nie są łatwe, ponieważ jest coraz więcej ateistów czy też osób, które jawnie walczą z chrześcijaństwem. Przede wszystkim wynika to z tego, że nauka Jezusa Chrystusa https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/jezus-milosierny.html do pewnych rzeczy zobowiązuje wierzących jak np. do czystości, często przyjmowania sakramentów i życie zgodnie z zasadami wyjaśnionymi w Piśmie Świętym oraz Tradycji kościoła.

Aby jednak nie załamać się i poddać obecnemu światu, warto mieć w domu obraz Jezusa, Maryi czy też innych świętych, by zawsze byli dla nas wsparciem, ale i też by chronili nasze mieszkania.

Warto mieć takie dzieła również z tego powodu, że będą pokazywały naszym gościom, że jesteśmy osobami religijnymi i praktykującymi. Należy pamiętać, że nie robimy tego na pokaz, ale ma być to wewnętrzny akt naszej wiary.

Poprzez obrazy modlimy się do świętych

W domach katolików powinny znajdować się krzyże oraz obrazy świętych, by nie zwątpić w naszą wiarę oraz mieć zawsze świadomość, że trzeba prosić o pomoc naszych patronów, Jezusa, Maryję i pozostałych świętych o wytrwałość. Wiele osób w dzisiejszym świecie upada z powodu różnych prądów i nurtów ideologicznych, a obraz Jezusa powieszony w pokoju zawsze będzie znakiem, że w tym mieszkaniu jest Pan Jezus.

Trzeba powiedzieć, że jego największą zaletą jest to, że możemy się do niego modlić, a nawet trzeba to robić przynajmniej rano i wieczorem. Oczywiście, do wyboru jest mnóstwo obrazów, więc każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: