Pamiątka komunii

Odpowiednia pamiątka komunijna

Wiosna to czas pierwszych komunii, po otrzymaniu zaproszenia do udziału w tym świętym wydarzeniu, być może pojawia się pytanie, jakie pamiątki komunijne obecnie się oferuje. Dobra wiadomość jest taka, że surowe zasady dotyczące Pierwszej Komunii zostały z biegiem lat złagodzone i zostały zastąpione bardziej otwartą postawą. Mimo to nadal istnieją wytyczne dotyczące etykiety, których należy przestrzegać, ponieważ wydarzenie to ma głębokie znaczenie duchowe dla tych, którzy zdecydują się przystąpić do Komunii.

Ważny dzień – konieczny jest prezent?

Pierwsza Komunia jest ważnym obrzędem przejścia w życiu duchowym młodego człowieka, który sprawia, że jego więź z Bogiem jest bliższa i bardziej osobista dlatego często wręcza się nie prezent, a pamiątki na komunię. Święty symboliczny sakrament jest celebrowany w niektórych wierzeniach chrześcijańskich, szczególnie przez członków Kościoła rzymskokatolickiego i niektórych Kościołów protestanckich. Dzieci katolickie przystępują do Pierwszej Komunii w wieku około siedmiu lub ośmiu lat. 

Jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyło się w ceremonii Pierwszej Komunii Świętej, można nie mieć pewności, jaki rodzaj prezentu jest odpowiedni. Jednak istnieje kilka wskazówek dotyczących wyboru prezentu na pierwszą komunię i kilka pomysłów na prezenty dla osób, które mają problem z podjęciem decyzji, co przynieść.

Jeśli chodzi o etykietę prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej, będziesz chciał, aby wybór był zgodny z duchowym znaczeniem dnia. Tylko niektóre rodzaje prezentów do Pierwszej Komunii są uważane za odpowiednie. Pasujące do tego rodzaju uroczystości pamiątki można znaleźć na stronie Ergold.pl.

Pamiątka komunii

Pamiątki na Komunię Świętą

Zazwyczaj pamiątki komunijne w postaci krzyża i łańcuszka kupują rodzice, dziadkowie lub chrzestni, więc przed wręczeniem biżuterii warto skonsultować się z rodziną. Często goście decydują się na wręczenie pamiątki w postaci specjalnej kartki z wkładem/prezentem pieniężnym. Wielu rodziców odkłada takie pieniądze na specjalne konto oszczędnościowe dla swoich dzieci.

Można rozważyć mały upominek, taki jak pozytywka, aby dziecko mogło się cieszyć, podczas gdy ich rodzice odkładają pieniądze na później. Wiele komercyjnych kartek komunijnych zawiera pojemnik na gotówkę, który jest najbardziej odpowiednią formą prezentu pieniężnego. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: