Pamiątka komunii

Pamiątki komunijne: biżuteria dla dziecka

Przyjęcie sakramentu eucharystii po raz pierwszy w życiu jest wyjątkowym wydarzeniem dla dziecka. Warto się zatem postarać o odpowiednią oprawę przyjęcia komunijnego. Jednym z jego kluczowych momentów jest podarowanie małemu katolików prezentów. Od lat sprawdzonym upominkiem jest biżuteria. Dziecku najczęściej wręcza się złoty lub srebrny medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, lub krzyżyk.

Biżuteria – pamiątka komunijna na całe życie

Pamiątki komunijne powinny być związane z tematyką religijną, choć oczywiście nie muszą. Medalik, przywieszka lub krzyżyk noszone odtąd na sercu nabierają głębokiego wymiaru duchowego. Już do końca życia będą dla dziecka osobistym amuletem, dając mu poczucia zjednoczenia z Bogiem i bezpieczeństwa. Co więcej, tak skromną biżuterię można nosić przez cały czas.

Czy można wręczyć dziecku inny rodzaj biżuterii?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak! Nie ma jednej reguły co do rodzaju wręczanej biżuterii. Jeśli jednak decydujemy się obdarzyć 9-latka błyskotķą ze srebra lub złota, niech będzie to coś praktycznego. Wśród popularnych pamiątek na Komunię Świętą znajdują się na przykład: bransoletki, kolczyki i zegarki. W ostatnim czasie z dużym uznaniem spotykają się bransoletki z grupą krwi. Stanowią nie tylko oryginalną ozdobę, ale w chwili zagrożenia mogą nawet uratować życie.

Pamiątki na Komunię Świętą w postaci biżuterii warto oddać do wygrawerowania. Personalizowany napis może być na przykład fragmentem modlitwy lub cytatem z Pisma Świętego.

Pamiątka komunii – kup online tutaj.


Opublikowano

w

przez

Tagi: