Jakie formy modlitwy można wznosić do Maryi?

Pomimo tego, że z roku na rok spada religijność Polaków, to jednak zdecydowana większość naszych rodaków przywiązuje wagę do wierzeń swoich przodków i wierzy w to, że mogą i chcą osiągnąć zbawienie. Nie da się ukryć, że pomoc Matki Bożej Królowej Polski jest w tym bardzo potrzebna i można, a nawet trzeba prosić ją o wstawiennictwo do Pana Boga o przebaczenie naszych grzechów. Istnieje wiele form modlitwy do Maryi, ale pojawia się pytanie czy jest jakaś modlitwa, która da większego owoce od pozostałych? Zapraszamy do naszego artykułu.

Modlitwa różańcowa

Jest to jedna z najbardziej popularnych form modlitwy, którymi można się modlić do Matki Bożej. Dzięki modlitwie różańcowej warto się modlić w każdej intencji, bo nie ma takiej sytuacji, w której nie ma się za kogo modlić. Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące, za rodzinę oraz za Ojczyznę – to tylko jedne z przykładowych rzeczy, o które wypada prosić. Zazwyczaj październik jest miesiącem, gdzie prosimy o wsparcie Matkę Bożą, jednak nie oznacza to tego, że nie można się różańcem każdego dnia.

Litanie

To kolejna forma modlitwy, którymi warto modlić się do Maryi. Wielu z nas miało okazję modlić się litanią loretańską, którą odmawia się na „Majówkach”, czyli nabożeństwach majowych, w których prosimy Naszą Panią o wiele łask i wzywamy jej imienia. Teksty litanii można znaleźć w każdym mszaliku czy też nie będzie większych problemów, by znaleźć ją w Internecie. Warto pamiętać, również o „Godzinkach” poświęconych Matce Bożej, które śpiewa się rano, by oddać jej należytą część. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: