różaniec z bursztynu i srebra

Czego nie powinno zabraknąć w domu żadnego katolika?

W domach katolików można spotkać dość dużą różnorodność dewocjonaliów i innych rzeczy, które mają związek z religią i religijnością. W dzisiejszych czasach oczywiście pod tym względem wiele się zmienia. Wielu dewocjonaliów, które jeszcze jakiś czas temu można było spotkać w praktycznie każdym domu, dzisiaj nie spotka się już tak łatwo. Czego więc nie może w dzisiejszych czasach zabraknąć w domu żadnego katolika?

Różaniec z bursztynu i srebra – dlaczego różaniec jest tak ważny?

Różaniec to sznur paciorków, które nawleczone są na sznurek, albo połączone fragmentami łańcuszka. Paciorki wykonuje się najczęściej z drewna, aczkolwiek popularne są tutaj też inne materiały, jak różnego rodzaju tworzywa syntetyczne, metale, kamienie, nasiona i wiele innych. W najbardziej eleganckich modelach paciorki z kamieni półszlachetnych łączy się łańcuszkiem ze szlachetnego metalu. Łączące w sobie elegancję i prostotę różańce z bursztynu i srebra są tu świetnym przykładem. Produkty tego typu kupisz w sklepie Meritohurt. Dostępne wzory sprawdzisz na stronie: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia/rozaniec-bursztynowy-srebrny,1424,1.html

Dewocjonalia na cały rok

Różaniec oczywiście nie jest jedynym religijnym akcesorium, które warto mieć w swoim domu. Bardzo popularne są również tak zwane zestawy kolędowe, które składają się ze stojącego krzyża i świeczników, a często również kropidła i naczyń na wodę święconą. W wielu katolickich domach wciąż jeszcze można spotkać tradycję starannego przechowywania świecy z chrztu, której funkcja zlała się dziś w jedno z funkcją, jaką pełniła dawniej gromnica.


Opublikowano

w

przez

Tagi: