różaniec ze sznurka

Różaniec dla dziecka – co wybrać?

Różaniec kupuje się dziecku najczęściej, kiedy przygotowuje się ono do pierwszej Komunii Świętej. Najczęściej z tej okazji wręcza się różańce bardzo ozdobne, czasem nawet wykonane z drogich materiałów. Warto jednak zastanowić się bardziej nad tą kwestią i pomyśleć przede wszystkim o wymiarze duchowym, a nie tylko materialnym różańca.

Różaniec ze sznurka – prostota i uroda

Wybór różańca ze sznurka to coś, na co decyduje się coraz więcej rodziców. Różaniec taki jest bardzo prosty, ale jeżeli jest odpowiednio wykonany, to nie brak mu również urody i z całą pewnością będzie prezentem, z którego dziecko się ucieszy. Zwłaszcza że różańcom tego rodzaju również najczęściej niczego nie brakuje. Paciorki najczęściej wykonuje się z estetycznego, barwionego drewna, a krzyżyk może być drewniany, albo metalowy. Z całą pewnością właśnie takie różańca są dziś coraz bardziej popularne wśród katolików – wybierają je zwłaszcza młode osoby.

Nie tylko tradycyjne różańce

Tradycyjny różaniec ma postać sznura paciorków, które są odpowiednio ułożone i dzielą go na określone części. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Dzisiaj coraz częściej spotyka się również różańce zupełnie innego rodzaju. Świetnym przykładem jest tu na przykład uproszczony różaniec, który ma tylko dziesięć koralików, a który można nosić, jak bransoletkę na ręce. Jakiś czas temu popularność zdobyły też różańce w formie obrączek, które mogą być używane w bardzo dyskretny sposób. Bogaty asortyment produktów dostępny na: https://www.meritohurt.pl/rozance-sznurkowe/rozance-cale-sznurkowe/


Opublikowano

w

przez

Tagi: