Świece woskowe – spotkanie modlitewne

Pandemia koronawirusa spowodowała, że spotkania modlitewne przeniosły się do strefy online. Ufamy jednak, że prędzej czy później powrócą do naszych kościołów, a przymusowy czas posuchy zaowocuje – jak w latach 90. – większymi potrzebami religijnymi.

Czuwanie w duchu Taize


Warto już teraz przygotować się na powrót wiernych do kościołów. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie czuwania modlitewnego z kanonami Taize. Delikatna muzyka, spokojny śpiew, kościół oświetlony nastrojowo mnóstwem woskowych świec – to wszystko pomoże parafianom uspokoić skołatane nerwy po niepewnych czasach pandemii. Pięknym gestem będzie też możliwość zapalenia własnej świecy od światła rozpalonego przed charakterystycznym dla spotkań Taize krzyżem.

Przygotowanie spotkania


Nieodzownym elementem takiego spotkania są świece woskowe Hurtownia dewocjonaliów w każdym większym mieście ma na szczęście bogaty zasób zarówno grubych świec liturgicznych, jak i małych podgrzewaczy, wąskich świec stołowych czy cienkich świec procesyjnych, których dodatkowym plusem jest to, że nie oblepiają palców trzymającego gorącą warstwą wosku. Już teraz więc warto zaopatrzyć się w narzędzia, które pomogą w organizacji liturgii i spotkań paraliturgicznych. Być może, podobnie jak październikowy różaniec czy wielkopostne Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale spotkania modlitewne z kanonami Taize staną się regularnymi propozycjami duszpasterskimi waszej parafii.


Opublikowano

w

przez

Tagi: