Nigdy nie przestanę wierzyć

Każdy, kto doświadczył obecności Boga, wie, że nie da się potem powiedzieć: Nie wierzę. Te słowa nie przechodzą po prostu przez gardło. Dlatego katolicy nie są w stanie wymówić tego słowa, choć czasem zapominają o swojej wierze. Często zatem otaczają się różnymi symbolami, które mają za zadanie im to tym przypominać i wskazywać, na co się sami zdecydowali i komu powierzyli swoje życie.

Zawsze z ryngrafem na piersi


Jest wiele sposobów na to, by okazywać wiarę w niemal niezauważalny sposób. Większość wierzących nosi na szyi krzyżyk jeszcze z czasów komunii świętej. Inni decydują się na różaniec w tradycyjnej formie lub jako pierścionek, bransoletkę, dzięki czemu zawsze mieć go przy sobie. Kiedy indziej dobrym rozwiązaniem jest ryngraf przypięty do ubrania na piersi, dzięki czemu każdy wokół będzie wiedział, kogo ma przed sobą. Że jest to osoba, która Bogu powierzyła swoje życie i nie zawsze Go zdradzić.

Symbol wiary


Sam ryngraf https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html przypomina kształtem tarczę, co nawiązuje bezpośrednio do zbroi, jaką rycerze nosili pod szyją. Często ozdabiali ją motywami religijnymi lub orłem, jako symbolem patriotyzmu. Obecnie wygląda to podobnie. Jednak teraz ryngraf jest znacznie mniejszy i nie rzuca się tak bardzo w oczy. Najczęściej ozdabiany jest motywami maryjnymi. Wiele osób chętnie go nosi na swojej piersi, by przypominać innym – ale przede wszystkim sobie – o wyznawanej wierze i tym, że nie zamierza nigdy od niej odejść. Bez względu na wszystko.


Opublikowano

w

przez

Tagi: