Świece liturgiczne

Sklepy, które sprzedają asortyment kościelny posiadają w swojej ofercie świece liturgiczne. Tego rodzaju świece mają swoją określoną symbolikę, nie jest obojętne kiedy i jaką świecę postawi się przy ołtarzu. Dlatego w ofercie dewocjonaliów jest szeroka gama takich świec. Świece różnią się kolorami, wielkością, zdobieniami, symboliką oraz swoimi rodzajami.

Do czego jaka świeca?

Wiara chrześcijańska pozwala tylko na palenie wosku lub oleju. Dlatego też wszystkie świece liturgiczne wykonane są albo z wosku, albo mają wewnątrz zainstalowany pojemnik na oliwę. Wśród świec wyróżniamy świece ołtarzowe, paschały, roratki, świece okolicznościowe, takie które zapala się na chrzest, ślub, pogrzeb i przy Pierwszej Komunii Świętej. Świece ustawione w kościele, muszą zawsze dobrze wyglądać bez względu na okazję, przy której zostały wystawione. https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html

Gdzie kupić odpowiednie świece?

Każdy rodzaj świecy można kupić w sklepie liturgicznym. Tam znajduje się ogromny wybór świec, które różnią się między sobą rodzajami i kolorami oraz wielkościami. Świece wykonane są z jak najlepszych materiałów, dodatkowo na niektórych znajdują się specjalne aplikacje, które nawiązują symbolami do danej okazji.
Sklepy z dewocjonaliami również posiadają bogatą ofertę świec oraz wszelkiego rodzaju dodatki, które należy umiejscowić na świecach lub przy świecach. Parafie kupują ogromne ilości świec, bowiem i takie ilości są wykorzystywane w kościołach podczas różnych wydarzeń i uroczystości.


Opublikowano

w

przez

Tagi: