Medaliki srebrne z Matką Boską Częstochowską lub Niepokalaną

Wielu z nas się zastanawia, jaki jest cel noszenia medalika. Dla prawdziwego katolika to wyjątkowe wyznanie wiary, którego nie wstydzi się przed innymi. To zatem prawdziwy akt odwagi, na który nie wszyscy umieją się zdobyć.

Medaliki srebrne z Maryją

Maryja to dla wielu z nas powierniczka i towarzyszka wszystkich naszych większych i mniejszych radości i niepowodzeń. Jakoś tak łatwo jej zawierzyć, a ona przecież prowadzi nas do samego Jezusa Chrystusa. Medaliki srebrne z jej wizerunkiem są najczęściej spotykane. Może to być Matka Boska Częstochowska bądź Niepokalana z wężem pod nogami, możemy nosić Matkę Boską z Lourdes lub Fatimy – uzależnione jest to od naszych osobistych relacji z Matką Boską. Do swojego osobistego medalika potrafimy się bardzo przywiązać. Niektórzy traktują go jak swoisty amulet.

Co na rewersie?

Na medalikach srebrnych nie może zabraknąć Maryi i to jej wizerunek jest zazwyczaj na awersie. Rewers natomiast może być już zupełnie inny. Na medaliku Niepokalanej jest to. np. litera M z krzyżem oraz dwa serca – Jezusa z cierniem i Maryi przebite mieczem, ale może być to również inny święty. Niezwykle popularny jest, np. nasz św. Jan Paweł II, św. Krzysztof lub medalik o nazwie „Krzyż św. Benedykta. Możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że nasz medalik jest niejako spersonalizowany, ponieważ to my decydujemy o jego wyglądzie i to głównie dla nas ma wyjątkowe znaczenie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: