Różaniec na rękę – o co w tym chodzi?

Różaniec jest to sznur koralików, który przez katolików używany jest do odmawiania modlitwy różańcowej. Nie ma w tym niczego dziwnego. W wielu kulturach i religiach powstały podobne koncepcje. Coś, co nazwać można również rodzajem różańca znaleźć można również w islamie, buddyzmie, czy hinduizmie.

Różaniec na rękę – do czego służy?

Znaczenie różańca jest bardzo duże. Kościół mówi o tym wyraźnie i otwarcie – jest on rodzajem specjalnej modlitwy, który daje duże możliwości. Jak to działa w praktyce. Na każdy koralik różańca przypada modlitwa. Są to przede wszystkim modlitwy Zdrowaś Maryjo i Ojcze Nasz. Pełna modlitwa różańcowa składa się z odmówieniu modlitwy na każdym z oczek, co w niektórych sytuacjach może być nawet powtarzane kilkakrotnie.

Popularne jest regularne odmawianie tylko części różańca. Jak jakiś czas temu udowodniono – poza kwestiami religijnymi, odmawianie różańca, albo innych modlitw o charakterze powtarzanej mantry, pomaga wprowadzić się w specjalny stan, o dużym znaczeniu dla zdrowia i dobrostanu psychicznego.

Kto dzisiaj odmawia różaniec?

W powszechnej opinii różaniec, czy też inne formy religijności odchodzą dziś w niebyt. Jednak rzeczywistość pokazuje że jest inaczej. Ostatnie lata przyniosły dużą odnowę zainteresowania religijnością wśród młodych ludzi, a w tym również znaczący powrót do zainteresowania różańcem. Różaniec w formie bransoletki, to dobry sposób na to, żeby zawsze mieć go przy sobie.

Różaniec na rękę można zakupić na MeritoHurt.pl.


Opublikowano

w

przez

Tagi: