Biblia Jerozolimska – co to jest i gdzie ją kupić?

Pismo Święte to podstawowa pozycja, jaka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego chrześcijanina. Jeżeli więc planujesz je zakupić, to warto, abyś świadomie dokonał wyboru odpowiedniego przekładu. Biblia Jerozolimska jest z pewnością opcją wartą rozważenia. Dlaczego? Dowiedz się, czym ona jest i co powinieneś o niej wiedzieć.

Czym jest Biblia Jerozolimska?

Biblia Jerozolimska to pierwszy nowoczesny przekład Pisma Świętego z oryginalnych języków. /fakt ten jest o tyle istotny, że taki sposób działania pozwolił osobom pracującym nad nią uniknąć wielokrotnego tłumaczenia, które mogłoby negatywnie wpłynąć na jej treść. Jej oryginalnym językiem jest francuski. Niemniej jednak można ją zakupić również w innych językach, między innymi po polsku.

Rzeczą, która wyróżnia Biblię Jerozolimską spośród innych przekładów są przypisy i komentarze, tłumaczone na szereg różnych języków. Pozwalają one na zgłębienie treści księgi oraz odniesienie się do bogactwa całego jej przekazu.

Gdzie kupić Biblię Jerozolimską?

Biblię Jerozolimską można zakupić w wielu księgarniach. Jedną z nich jest katolicka księgarnia internetowa Święty Wojciech. Przekład ten znajdziemy również we Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej oraz w Księgarni Świętego Jacka w Tychach. Ponadto Biblia Jerozolimska dostępna jest za pośrednictwem szeregu stron internetowych oraz w sklepie Emmanuel.pl. Dzięki niezwykle szerokiej dostępności z pewnością nie będziecie mieli problemu z jej zakupem!