Jaką pamiątkę Chrztu Świętego wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele pamiątek, w których można przebierać. Pamiątka Chrztu Świętego, powinna być wybrana jednak z najwyższą starannością, gdyż jest to prezent, który zostaje na całe życie. Tego dnia nie pasuje więc kupować dla dziecka zwykłej zabawki, tylko bardziej spersonalizowany upominek. Zabawka może być jednak dodatkiem do głównego prezentu.

Najpiękniejsze pamiątki Chrztu Świętego

Jeśli zbliża się Chrzest dziecka, które szczególnie jest Ci bliskie, należy wybrać prezent jedyny w swoim rodzaju. Bowiem dzień ten jest szczególnym wydarzeniem, zarówno religijnym, jak i rodzinnym. Świetną pamiątką Chrztu będzie ryngraf, czyli medalik w kształcie tarczy z elementem religijnym. Na jego odwrocie można wygrawerować specjalną dedykację, co nada wyjątkowości temu upominku. Ponadto, ciekawym pomysłem na prezent jest także srebrny obrazek, który można postawić na półce, jak i powiesić na ścianie. Obrazek ten powinien przedstawiać Matkę Boską, Anioła Stróża lub wizerunek Świętej Rodziny.

Jaki jeszcze prezent będzie idealny?

Wyjątkowym prezentem będzie również różaniec, który zostanie pamiątką przez wiele lat. Ponadto, wiele osób decyduje się także na zakup krzyżyka, który jest równie oryginalnym prezentem. Natomiast z nowoczesnych upominków dobrym dodatkiem będzie zakup kocyka ze specjalnym napisem „Chrzest”. Warto wówczas poprosić o dodanie na nim daty chrztu i imienia maleństwa.