Jakie klęczniki wybrać do kościoła?

Klęcznik to stały element wyposażenia każdej świątyni. To mebel o bardzo prostej konstrukcji, który umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji podczas modlitwy. Klęcznik z łatwością można przetransformować również w stanowisko do spowiedzi – wystarczy dostawić do niego kratkę oddzielającą wiernego od księdza. Jakie klęczniki są najbardziej popularne oraz na jaką opcję zdecydować się w zależności od budżetu?

Klęczniki niskobudżetowe


Jeżeli budżet na wyposażenie kościoła jest mocno ograniczony, dobrym wyborem okażą się klęczniki wykonane z płyty wiórowej. To meble trwałe,, wykonane z dbałością, lekkie i łatwe do przenoszenia i transportu. Będzie można wykorzystywać je zatem nie tylko wewnątrz świątyni, ale również podczas różnego rodzaju wydarzeń pod gołym niebem.

Klęczniki drewniane


W odróżnieniu od klęczników z płyty wiórowej, te wykonane z drewna z pewnością są droższe. Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów. Stanowiska do modlitwy z dębu, jesiona lub innych szlachetnych gatunków, mają wyjątkowe walory wizualne. Takie klęczniki można kupić zarówno w klasycznym kolorze ciemnym, jak również w kolorze jasnym. To dzięki temu można dopasować je do każdej świątyni i jej wnętrza. Te klęczniki są bardzo solidne i doskonale służą przez bardzo wiele lat. To najlepsza opcja, jeżeli pragnie się wyposażyć kościół w sposób stylowy i elegancki. Klęczniki wykonane z drewna to najlepsza inwestycja do każdej świątyni.