Obraz religijny jako prezent – jak wybrać?

Obraz religijny to stały element wystroju mieszkań katolików. Jest to również bardzo dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Czym się kierować wybierając obraz religijny dla osoby dorosłej, a jak wybrać obraz religijny dla dziecka? 

Prezent dla osoby dorosłej

Szukając prezentu dla osoby dorosłej warto zwrócić uwagę na wystrój mieszkania danej osoby. Zawsze warto kupić prezent, który nie tylko będzie ważny dla obdarowanego emocjonalnie, ale również  ważne jest, by prezent pasował do cichego, ustronnego miejsca w mieszkaniu, gdzie można go powiesić. Dzięki takiemu dopasowaniu prezentu jest szansa, że obdarowany umieści go w miejscu, w którym może spokojnie pomyśleć, czy odmówić modlitwę.  

Obrazy religijne na płótnie, które mają nowoczesną stylistykę, będą pasowały do każdego nowocześnie umeblowanego wnętrza. Powieszone bez ram bądź w antyramie zyskają współczesny, elegancki wygląd. 

Tematyka obrazów religijnych zależy od zainteresowań obdarowanego. Dla wielu osób bardzo ważny jest Ojciec św. Jan Paweł II, św. Rodzina, czy obraz Ostatniej Wieczerzy, Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus, czy ukochanego świętego. 

Obrazy religijne dla dziecka

Wybierając obraz religijny dla małego dziecka należy zwrócić uwagę na kolorystykę obrazu. Dziecko na pewno dobrze odbierze obraz w jasnych, wesołych kolorach. Obrazy religijne przedstawiające dziecko pod ochroną Anioła Stróża to bardzo popularny motyw, który jest chętnie wybierany dla dzieci.