Prezent z motywem Anioła Stróża

Istnieją prezenty związane z wiarą, które nadają się doskonale i dla dzieci i dla dorosłych. Takim podarkiem z całą pewnością jest drewniany lub drukowany obrazek przedstawiający Anioła Stróża.

Znaczenie wyznaniowe Anioła Stróża

Według religii chrześcijańskiej Anioł Stróż jest opiekunem, który towarzyszy człowiekowi od chwili narodzin. Każdy posiada swojego stróża, bez względu na wyznanie. Oczywiście opiekun służy wsparciem i pomaga człowiekowi stąpać po ścieżce chrześcijańskiej moralności. Istnieje cały obszar nauki o aniołach, czyli angelologia, który głosi, że jeżeli po śmierci wierzący trafi do nieba, wtedy anioł trafi do anielskiego chóru, wychwalającego Trójcę Świętą. Bardzo ważne są wzmianki w Piśmie Świętym, które wskazują na to, że anioł jest pośrednikiem pomiędzy człowiekiem i Bogiem.

Anioł Stróż obraz idealny na prezent

Niosący wartość duchową obrazek z całą pewnością okaże się być trafionym prezentem. Anioł Stróż obraz ozdobi domowy kącik modlitewny lub dziecięcy pokoik. Motyw stróża z całą pewnością trafia w szczególności do dzieci, które czują się bezpieczniej, wiedząc, że czuwa nad nimi zesłany przez Boga opiekun. Obrazki przedstawiające Anioła Stróża wywołują poczucie bezpieczeństwa również u dorosłych, którzy mogą poczuć się jeszcze bliżej Boga, dzięki czuwającemu nad nimi posłańcowi. Świadomość istnienia boskich opiekunów w postaci aniołów wzbogaca wiarę o dodatkowy wymiar i pozwala jeszcze pełniej uczestniczyć we wspólnocie religijnej.